praca
fot. Pixabay.com

Agencja pośrednictwa pracy wspiera osoby bezrobotne w poszukiwaniu zatrudnienia, ale jest też wsparciem dla samych pracodawców, którzy szukają konkretnych pracowników na określone stanowiska. Czy warto podjąć współpracę z takim podmiotem i kto z reguły właśnie na taką się decyduje?

Praca sezonowa a agencja pośrednictwa pracy

Okazuje się, że o ile na stabilne stanowiska nie ma większego problemu, by znaleźć pracowników, to kłopot może pojawić się w przypadku pracy tymczasowej. W jej zakresie najczęściej szuka się kilku, kilkunastu, nawet kilkudziesięciu pracowników, którzy będą realizować zawodowe obowiązki, w krótkim, konkretnie wyznaczonym czasie. Sam pracodawca nie ma z reguły czasu ani kompetencji w zakresie rekrutacji, by szybko znaleźć potrzebny personel. Właśnie wtedy agencja pośrednictwa pracy jest najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy, że pracodawca określi swoje potrzeby. Każda agencja pracy tymczasowej posiada bazę kandydatów, którzy posiadają określone kompetencje i kwalifikacje do realizacji poszczególnych zadań zawodowych. To na ich podstawie udaje się w błyskawicznym czasie zebrać odpowiedni zespół.

pisanie
fot. Pixabay.com

Wynajem pracowników według specjalizacji

Czy wiesz, że o ile jeszcze do niedawna agencja pracy zajmowała się znajdywaniem pracowników dla branż budowlanych, do przemysłu czy produkcji, a pracownicy wykonywali raczej pracę fizyczną, niewymagającą konkretnych umiejętności, tak dzisiaj coraz częściej za jej pośrednictwem poszukuje się wyszkolonych specjalistów? Współpracę z agencjami pracy rozpoczynają nierzadko firmy w branży IT, informatycznej, marketingowej, które do konkretnych projektów poszukują specjalistów z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Taki tymczasowy wynajem pracowników jest znacznie korzystniejszy, aniżeli zatrudnianie na etat.

Agencja pracy – korzyści dla pracodawcy

Należy też podkreślić, że sami pracodawcy mogą mówić jedynie o zaletach współpracy z podmiotem, takim jak agencja pośrednictwa pracy. Nie muszą tracić czasu na proces rekrutacji, nie zajmują się kwestiami księgowymi, kadrowymi ani płacowymi. Pracownicy zostają dopasowani, patrząc na ich kwalifikacje. Agencja pracy bardzo często pośredniczy również w zatrudnianiu cudzoziemców, a najbardziej liczną grupą są pracownicy z Ukrainy. Agencja załatwia pozwolenie na pobyt w Polsce i legalną pracę, dzięki czemu pracodawca ma gwarancję zatrudniania personelu zgodnie z przepisami prawa.

praca biurowa
fot. Pixabay.com

Walka z bezrobociem

Podjęcie współpracy z agencją pracy, to świetne rozwiązanie dla potencjalnego pracownika. To agencja znajduje mu zatrudnienie i dba o należyte warunki pracy. Czuwa nad wynagrodzeniem na czas, nierzadko znajduje zakwaterowanie czy zapewnia dowóz w miejsce wykonywania zawodowych obowiązków.

To agencja pośrednictwa pracy daje pewność ciągłości zleceń, jeśli pracownik zajmuje się pracą tymczasową. Dzięki temu nie tylko stale generuje dochód, ale zdobywa też doświadczenie na rynku pracy.

Współpraca z agencją pracy jest też powszechną formą w ramach znajdowania zatrudnienia nie tylko cudzoziemców w Polsce, ale i naszym rodakom poza granicami ojczyzny.

Jak wybrać dobrą agencję pracy?

Sprawdź, jak długo agencja pracy działa na rynku, jak liczną bazę pracowników posiada i z iloma pracodawcami współpracuje na stałe. Dowiedz się, czy agencja posiada niezbędne pozwolenia i certyfikaty, to szczególnie ważne przy współpracy w ramach pracy poza granicami Polski. Przeczytaj opinie o agencji w sieci, zadowoleni pracownicy chętnie pochwalą podmiot pośredniczący w szukaniu zatrudnienia.

Pamiętaj, że każda agencja pracy ustala własne warunki współpracy, a żadna nie działa za darmo. Najczęściej pobiera prowizję od wynagrodzenia pracownika, któremu znalazła zatrudnienia. Zawsze warto więc porównać co najmniej kilka takich działalności, by wybrać agencję kompetentną, doświadczoną, ale jednocześnie taką, która nie zabierze znacznej części wygenerowanego dochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here