sztabki zlota
fot. Pixabay.com

Wylicza się, że każdy Polak przynajmniej raz w swoim życiu spłaca zobowiązanie kredytowe. Dzisiaj co drugi dorosły mieszkaniec naszego kraju posiada chociaż jeden kredyt gotówkowy na dowolny cel. To dlatego, że jest to najpopularniejsza forma finansowego wsparcia. Kredyt na dowolny cel zaciąga się szybko, przy minimum formalności, a każdy tego rodzaju kredyt jest na tyle elastyczny, że udaje się dopasować go wedle indywidualnych potrzeb.

Dlaczego kredyt gotówkowy na dowolny cel?

Trzeba zaznaczyć, że Polacy zaciągają coraz więcej kredytów i są to nie tylko kredyty gotówkowe. W ramach ich potrzeb brane są także kredyty hipoteczne, dzięki którym można nabyć mieszkanie czy inne zobowiązania celowe, na przykład kredyt na samochód.

Okazuje się, że współpraca z instytucjami bankowymi nie wynika jedynie z potrzeb finansowych obywateli Polski. Wręcz przeciwnie, mieszkańcy naszego kraju wciąż się wzbogacają, ale mają też coraz większe potrzeby. Co istotne, same banki uznają nas za wiarygodnych i wypłacalnych klientów, większość posiada odpowiednią zdolność kredytową, przez co kredyty bankowe są chętnie udzielane.

Nie ma też wątpliwości, że sytuacja na rynku usług finansowych zmienia się diametralnie, a ogromna konkurencja sprawia, że banki muszą wręcz walczyć o każdego klienta. To dlatego oferują coraz atrakcyjniejsze i bardziej opłacalne kredyty.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel jest wybierany najczęściej, ponieważ daje największą swobodę klientom banków. Bank zupełnie nie ingeruje w to, na co środki przeznacza klient. Do tego to kredytobiorca określa wartość finansowego wsparcia oraz liczbę comiesięcznych rat, w ciągu których zamierza uregulować zobowiązanie. Dopasowując kredyty gotówkowy do indywidualnych potrzeb, ale też możliwości spłaty, kredytobiorca utrzymuje płynność finansową, nie wpada w tzw. pętlę zadłużenia i nie musi wdrażać procesu, jakim jest oddłużanie.

komputer i pieniadze
fot. Pixabay.com

Jak wziąć kredyt na dowolny cel?

Fakt, że to kredyt gotówkowy na dowolny cel jest najczęściej zaciąganym zobowiązaniem, natomiast nie oznacza to, że z takiego wsparcia może korzystać każdy. Pamiętajmy, że banki zawsze weryfikują wypłacalność i wiarygodność potencjalnego klienta, liczy się zdolność kredytowa. Ta jest sprawdzana na podstawie zaświadczenia o zatrudnienia i generowanych zarobkach, instytucje bankowe sprawdzają też wpływy na konto oraz raport BIK – to w nim odnotowana jest historia kredytowa.

Jeśli przyszły kredytobiorca posiada długi, nie spłaca innych zobowiązań w terminie albo posiada zbyt dużo kosztów stałych, raczej nie ma szans na kolejny kredyt.

Co ważne, zdolność kredytową zawsze można poprawić. Przydaje się konsolidacja kredytów, jeśli klient posiada ich co najmniej kilka. Połączenie zobowiązań i uzyskanie lepszych warunków współpracy z bankiem, sprawia, że kredytobiorca odzyskuje zdolność, a nawet może dobrać dodatkowe środki.

polska gotowka 200 zlotych
fot. Pixabay.com

Jak wybrać ten najlepszy kredyt gotówkowy?

Musimy wziąć pod uwagę, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową, przez co warunki współpracy są inne. Kredyty gotówkowe na dowolny cel mogą być mniej lub bardziej opłacalne. Coraz więcej klientów zwraca również uwagę na komfort i jakość obsługi klienta czy też warunki, jakie mają znaczenie, patrząc na całkowite koszty takich zobowiązań. Znaczenie mają też ogólne warunki współpracy – warianty, na jakie warto zwracać uwagę to między innymi wakacje kredytowe, wcześniejsza spłata kredytu, prowizje za udzielenie zobowiązania, karne odsetki za zwłokę w spłacie, możliwość nadpłacenia kredytu.

Z pomocą przychodzą rankingi kredytowe oraz kalkulatory kredytów. Te pierwsze zestawiają konkurencyjne oferty i wskazują ich najważniejsze warianty. Kalkulator szacuje zaś całkowite koszty, czyli RRSO oraz zdolność kredytową.

Co istotne, należy zawsze dobierać zobowiązanie kredytowe wedle własnych potrzeb i możliwości spłaty. Nie należy sugerować się chwytliwymi hasłami reklamowymi ani opiniami znajomych, bo banki zawsze tworzą indywidualne oferty „szyte na miarę”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here