kredyt dla studenta
fot. Pixabay.com

Banki oferują różnego rodzaju zobowiązania, które mają być finansowym wsparciem dla potencjalnych kredytobiorców. Jednym z nich jest kredyt studencki, proponowany na preferencyjnych warunkach. Wszystko po to, by pomóc studentom w trudnym czasie podejmowania nauki, ale nie da się ukryć, że także w celu pozyskania młodego klienta, który w przyszłości będzie lojalny i zaciągnie kolejne zobowiązania. Chcesz wiedzieć, czym charakteryzuje się kredytu dla studenta i kto może go zaciągnąć? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Kredyt studencki – co to jest?

Kredyt dla studenta to wyjątkowy produkt bankowy, który dedykowany jest dla osób podejmujących naukę na studiach wyższych. O takie zobowiązanie mogą wnioskować studenci studiów wyższych pierwszego bądź drugiego stopnia, ale też studenci studiów inżynieryjnych i doktoranckich. Znaczenia nie ma tutaj tryb studiów.

Kredyt dla studentów udzielany jest w celu finansowego wsparcia dla osób, które podejmują naukę, ale potrzebują dodatkowych środków na własne utrzymanie, nabycie pomocy dydaktycznych czy inne cele właściwe ze względu na obecną, indywidualną sytuację studenta.

gotowka w reku
fot. Pixabay.com

Kredyt dla studenta – preferencyjne warunki

Pomoc ze strony banku student może uzyskać jedynie wtedy, gdy rzeczywiście tego potrzebuje. Musi on więc wskazać dochód przypadający na każdą osobę w gospodarstwie domowym czy swoje potrzeby. Co ciekawe, kredyt dla studenta wypłacalny zostaje w transzach, na przykład co miesiąc, a wartość każdej transzy określa student ze względu na indywidualne potrzeby.

Istotny jest fakt, iż kredyt studencki udzielany jest na zupełnie innych warunkach, aniżeli tradycyjny kredyt gotówkowy na dowolny cel. Warto wiedzieć, że Polacy chcą brać tanie kredyty, zaś żaden kredyt bankowy nie będzie tak korzystny jak ten dla studenta. Okazuje się, że spłata takiego zobowiązania odbywa się na naprawdę dogodnych warunkach.

Przede wszystkim student jest zobowiązany do rozpoczęcia regulowania należności dopiero po dwóch latach od zakończenia edukacji na uczelni wyższej. Ma więc czas, by rozwinąć zawodowe skrzydła i generować wystarczające dochody. Poza tym spłata zostaje rozłożona na podwojoną liczbę rat, dzięki czemu każda comiesięczna płatność jest znacznie niższa. Standardowe kredyty bankowe mogą być wydłużone, ale nie aż dwukrotnie.

I to nie wszystko, bo kredyt studencki spłacany jest tylko zgodnie z ratą kapitałową, a tę odsetkową spłaca za studenta państwo – jego RRSO wynosi więc 0%. Żaden inny kredyt gotówkowy ani nawet szybka chwilówka nie charakteryzuje się tak atrakcyjnymi warunkami.

Kredyt studencki – jak wybrać?

O ile powszechne kredyty gotówkowe oferuje praktycznie każdy komercyjny bank, jaki działa na terenie naszego kraju, tak kredyt studencki proponowany jest tylko przez dwie instytucje. Do tego, każda z nich proponuje takie zobowiązanie na podobnych zasadach, kredyty dla studentów są ustandaryzowane, a warunki jednakowe dla wszystkich. Wybór może przebiegać poprzez weryfikację czynników, taki jak czas weryfikacji wniosku studenta czy jakość obsługi klienta. By wybrać kredyt studencki, nie są konieczne rankingi kredytowe, bo tak naprawdę istnieje tylko kilka zależności, które można porównywać. Nie trzeba też korzystać z kalkulatora kredytowego, bo student ponosi z tego tytułu jedynie korzyści, a żadnych kosztów.

czytanie ksiazki
fot. Pixabay.com

Czy kredyt studencki się opłaca?

Oczywiście, że tak. Dzisiaj na rynku usług finansowych nie funkcjonuje inne, tak korzystne finansowe wsparcie dla studentów. Młodzi nie zawsze mogą przecież wziąć normalny kredyt gotówkowy, ponieważ nie mają zdolności kredytowej. Pobierają naukę, nie mają czasu na pracę, przez co nie generują dochodów. Wszystko to sprawia, że nie wykazują odpowiedniej zdolności oraz historii kredytowej, ale jednocześnie mają problemy z pieniędzmi. Nie wszystkich rodziców stać przecież na finansowanie studiów swojemu dziecku, nie mówiąc już o opłatach za wynajęcie mieszkania w innym mieście oraz pokrycie wydatków na jedzenie czy pomoce naukowe. Kredyt dla studenta jest bardzo często jedyną możliwością, by ten mógł kształcić się na wysokim poziomie, a jednocześnie samodzielnie się utrzymać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here