pieniadze monety
fot. Pixabay.com

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, ale na rynku usług bankowych jest tak dużo ofert, że nie wiesz, którą wybrać? By móc współpracować z instytucją bankową na najlepszych dla Ciebie warunkach, nie potrzebujesz pomocy doradców kredytowych. Z pomocą przychodzi ranking kredytów gotówkowych. Co to jest i jak weryfikować zawarte w nim dane? Kompendium wiedzy prezentujemy poniżej.

Co to jest ranking kredytów gotówkowych?

Ranking kredytowy, to nic innego jak zestawienie różnych, konkurencyjnych względem siebie zobowiązań. Taka porównywarka zawiera najistotniejsze warianty, jakie mają znaczenie dla opłacalności oraz atrakcyjności danego kredytu gotówkowego. Okazuje się jednak, że Polacy nie bardzo wiedzą, jak z takich zestawień korzystać i biorą pod uwagę tylko część koniecznych parametrów.

drewniany dom i pieniadze
fot. Pixabay.com

Jaki musi być dobry ranking kredytowy?

Przede wszystkim należy określić, jaki kredyt bankowy chcemy zaciągnąć. Będzie to kredyt gotówkowy na dowolny cel, a może kredyt celowy, jak kredyt studencki czy na samochód. Dopiero wtedy można szukać odpowiedniego rankingu. Pamiętajmy, że każde zobowiązanie wykazuje inne warunki współpracy, mniej lub bardziej korzystne dla potencjalnego klienta. Każdy typ kredytu wiąże się też ze spełnieniem określonych warunków, na przykład w przypadku kredytu na mieszkanie konieczny jest wkład własny.

Sam ranking kredytów gotówkowych musi być aktualny. Trzeba mieć na uwadze, że kredyty Polaków zmieniają się diametralnie, a same banki wystawiają nowe oferty nawet kilka razy w miesiącu. Zestawienie z poprzedniego miesiąca może już tylko wprowadzać w błąd.

Co więcej, ranking kredytowy musi być niezależny i obiektywny. Te udostępniane przez same instytucje bankowe mogą wskazywać jedynie zalety niektórych propozycji, a oferty konkurencji zostaną przedstawione w negatywnym świetle. To dlatego najlepiej korzystać z tych, jakie publikowane są na niezależnych portalach o tematyce finansowej.

pieniadze na dom
fot. Pixabay.com

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy musi być elastyczny, odpowiadać indywidualnym wymaganiom klienta banku i dawać mu dogodne możliwości regulowania comiesięcznych rat. To dlatego pod uwagę trzeba brać czynniki, jakie mają znaczenie nie tylko dla kosztów współpracy, ale też jej jakości.

Ważne jest oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas trwania umowy z bankiem i wskaźnik RRSO, który określa całkowite koszty, jakie poniesie kredytobiorca. Pod uwagę trzeba brać jednak znacznie więcej czynników. Dzisiaj coraz chętniej zaciągane są kredyty online, możliwe do brania bez konieczności wychodzenia z domu. Przeciętny Polak chce korzystać nie tylko z taniego kredytu, ale też jakościowej obsługi klienta. Chce, by weryfikacja zdolności kredytowej przebiegła szybko i przy minimum formalności. Chce też dobierać dodatkowe produkty na preferencyjnych warunkach. Wszystko to ma ogromne znaczenie, kiedy pod uwagę bierzemy wybór najlepszego kredytu.

Co ciekawe, nie tylko ranking kredytowy pozwala weryfikować oferty banków. Z pomocą przychodzi również kalkulator kredytów. Ten oszacuje całkowite koszty, ale też szanse na współpracę z daną instytucją bankową. Fakt, że jeden bank odmówił udzielenia kredytu, wcale nie oznacza, że inne instytucje wystawią taką samą decyzję.

Pamiętajmy, że na rynku usług finansowych panuje dzisiaj tak ogromna konkurencja, iż same banki muszą wręcz walczyć o klienta. Statystyczny kredytobiorca posiada dzisiaj odpowiednią zdolność kredytową i to on wybiera najbardziej dogodną propozycję współpracy. Każdy klient ma też możliwość negocjowania warunków spłaty, by te były dla niego jak najlepsze. Nie ma wątpliwości, że kredyty bankowe są dzisiaj doskonałym wsparciem finansowym w obliczu chęci realizacja różnych celów, na które niezbędne są dodatkowe środki. Co więcej, potrzebujący mogą przecież korzystać nie tylko z kredytów, ale i szybkich pożyczek. Wszystko to sprawia, że przeciętne zobowiązanie kredytowe oferowane jest dzisiaj na znacznie lepszych zasadach współpracy, aniżeli jeszcze kilka lat temu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here