sprzet komputerowy
fot. Pixabay.com

Już ponad połowa pracodawców oferuje swoim zatrudnionym szkolenia. Okazuje się, że możliwość dokształcania się jest niezwykle doceniana przez pracowników, szkolenia uznawane są jako dodatkowe bonusy do wynagrodzenia. Nie ma też wątpliwości, że szkolenia zawodowe zwiększają kompetencje personelu, dzięki czemu firma może się rozwijać i przewyższać konkurencje. W czasach pandemii koronawirusa prężenie rozwinęła się branża szkoleń, ale nie w tym standardowym wydaniu. To szkolenia online. Warto wiedzieć o nich więcej.

Szkolenia online a pandemia koronawirusa

Rządowe obostrzenia i zalecenia dotyczące stosowania społecznej izolacji, uniemożliwiają organizację standardowych szkoleń zawodowych w grupach. Zamknięte pozostały obiekty, w których mogłyby być organizowane zawodowe spotkania, zaś reżim sanitarny nie pozwala na zgromadzenia dużej liczby uczestników.

Branża szkoleniowa jest jednak w o tyle dobrej sytuacji, że wciąż może prężnie się rozwijać, a przynajmniej generować dochody, by przetrwać na rynku w kryzysie. Z powodzeniem udaje się przecież wykorzystać nowoczesną technologię. Dzięki temu możliwa jest organizacja spotkań za pośrednictwem internetu. Co ciekawe, szkolenia online cieszą się coraz większą popularnością.

pisanie na klawiaturze
fot. Pixabay.com

Szkolenia online – czy warto?

Dobre szkolenia online bez wątpienia pozwalają ponosić kwalifikacje, dostarczają nowe umiejętności i wiedzę. Nie ma znaczenia, czy ta prezentowana jest bezpośrednio, czy za pośrednictwem ekranu komputera. Potencjalny pracownik zdaje sobie sprawę, że szukanie pracy jest bardziej owocne wtedy, gdy w jego CV zapisane są dane potwierdzające jego kompetencje.

Aby szkolenia online były rzeczywiście znaczące, należy wybierać te, które gwarantują otrzymanie certyfikatów czy pozwoleń. Jak potwierdza agencja pośrednictwa pracy, ukończenie zawodowych kursów jest traktowane przez samych pracodawców tak samo pozytywnie, jak dyplom uczelni wyższej.

Szkolenia online – korzyści dla uczestników

Warto dodać, że szkolenia przez internet mogą być nieco tańsze, aniżeli te organizowane w sposób standardowy. To dlatego, że firmy szkoleniowe generują niższe koszty, organizując je za pośrednictwem sieci.

W szkoleniach przez internet może brać udział nieograniczona liczba chętnych. Żadnym ograniczeniem nie jest lokalizacja ani czas. Sam uczestnik nie traci czasu na dojazdy, nie ponosi dodatkowych opłat z tego tytułu ani za ewentualny nocleg. Zdobywanie nowej wiedzy czy umiejętności technicznych możliwe jest bez wychodzenia z domu. Do tego kursant ma dostęp do materiałów szkoleniowych non stop i zawsze może do nich wrócić w razie potrzeby.

Pamiętajmy, że inwestycja we własny rozwój pozwala pracownikowi uniknąć niekorzystnego zjawiska, jakim jest wypalenie zawodowe. Dzięki zwiększonym kwalifikacjom może piąć się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery. Ma szansę na wyższe wynagrodzenie za pracę, ale też lepsze warunki samego zatrudnienia. Warto zresztą zwrócić uwagę, że same wymagania pracowników są coraz większe. Firma, która inwestuje w swój personel właśnie poprzez oferowanie bonusów w postaci szkoleń, może liczyć na większe zaangażowanie oraz motywację w pracy zatrudnionych.

Należy wiedzieć, że do przedsiębiorstw, które oferują swoim pracownikom szkolenia, składanych jest nawet kilka razy więcej CV, aniżeli do tych, które nie inwestują w swój personel.

komputer
fot. Pixabay.com

Szkolenia przez interent – korzyści dla organizatorów

Wspominaliśmy już, że organizatorzy szkoleń internetowych, ponoszą niższe koszty z tego tytułu. To prawda, ponieważ odchodzą opłaty za wynajem sali szkoleniowej, wydruk materiałów dla uczestników. Co więcej, mogą rejestrować szkolenie prowadzone przez eksperta, a potem powielać je, dzięki czemu tylko raz płacą za usługę prelegenta.

Szkolenia online pozwalają też zatwierdzić uczestnictwo większej liczby chętnych, bo przecież nie ogranicza w tym przypadku wielkość sali szkoleniowej ani nawet reżim sanitarny w czasie pandemii koronawirusa. Oczywiście, należy potwierdzić, że szkolenia w sieci są dzisiaj najbezpieczniejszą formą pobierania edukacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here