pisanie
fot. Pixabay.com

Ukończenie studiów wyższych jest już dzisiaj standardem. Co więcej, w wielu branżach sam dyplom nie wystarcza, by zdobyć dobrą pracę. To właśnie dlatego potencjalni pracownicy inwestują we własny rozwój. Czy wiesz, że ponad połowa zatrudnionych uczęszcza na dodatkowe szkolenia zawodowe? To dzięki nim udaje się zdobyć nowe kwalifikacje, umiejętności i wiedzę, by piąć się po kolejnych szczeblach kariery.

Szkolenia zawodowe w Polsce

Rynek szkoleniowy w naszym kraju jest w ciągłym rozwoju, zaś śmiało można potwierdzić, że oferuje naprawdę sporo rozmaitych kursów na wysokim poziomie. W szkoleniach można brać udział, wybierając te zgodne z branżą, w jakiej wykonuje się zawodowe obowiązki, ale też patrząc na poziom zaawansowania, od tych dla początkujących, aż do szkoleń dla profesjonalistów. Nie da się ukryć, że tylko ciągłe dokształcanie się pozwala przetrwać na rynku pracy i daje możliwość wygrywania z konkurencją.

Szkolenia można dzisiaj wybierać wedle branż, stanowisk pracy. Organizowane są szkolenia miękkie, jak i te twarde. Warto wybierać te, których zwieńczeniem będzie renomowany certyfikat. To takie liczą się najbardziej, są prestiżowe.

kobieta w pracy
fot. Pixabay.com

Szkolenia – samodzielnie czy organizowane przez pracodawcę?

Dzisiaj nawet połowa przedsiębiorstw inwestuje w swoich pracowników. Okazuje się zresztą, że to właśnie szkolenia zawodowe uznawane są za dodatek do pensji. Taki bonus spełnia wymagania pracowników względem oferty pracy. Dawno minęły czasy, w których podstawą zadowolenia z zajmowanego stanowiska było wynagrodzenie. Dzisiaj liczą się dodatkowe bonusy, w tym właśnie możliwość doskonalenia zawodowego.

Wiadomo, że inwestycja w szkolenia, to spory wydatek finansowy. Te najlepsze kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Nic dziwnego, że potencjalny pracownik woli, by to pracodawca ponosił takie koszty. Szkolenia dają zresztą podstawy do budowania kadry dobrej jakości, w której skład wchodzą wyspecjalizowani pracownicy.

Jak potwierdza agencja pracy, coraz więcej kandydatów, którzy zgłaszają swoje CV, to osoby z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. Niejednokrotnie to osoby, które ukończyły szereg szkoleń i posiadają niezbędne do wykonywania określonych profesji pozwolenia. Jeszcze do niedawna agencje pracy trudniły się znajdywaniem pracy raczej pracownikom fizycznym, osobom, które trudniły się raczej prostymi pracami bez konieczności specjalnych kompetencji. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, a w bazie agencji znajdują się także eksperci.

biurko
fot. Pixabay.com

Szkolenia a pandemia koronawirusa

Od ponad roku na całym świecie panuje pandemia koronawirusa. Fakt ten nie sprawił jednak, że wymagania pracowników względem dobrych warunków zatrudnienia oraz zwiększania swoich kwalifikacji uległy zmianie. Tylko w ten sposób udaje się zresztą minimalizować wypalenie zawodowe, co obecnie, jeśli weźmiemy pod uwagę znacznie większy poziom stresu, jest wręcz koniecznością.

Branża szkoleniowa stanęła na wysokości zadania. O ile od dłuższego czasu reżim sanitarny i rządowe obostrzenia zakazują organizacji szkoleń w standardowej formie, to z powodzeniem odbywać się mogą szkolenia online. Co więcej, dostrzeżono, jak wiele zalet właśnie taka forma nauczania wykazuje.

W szkoleniach przez internet może brać udział nieograniczona liczba pracowników, żadną barierą nie jest też lokalizacja, a nierzadko nawet pora odbywania szkolenia. Uczestnicy nie tracą czasu na dojazdy, nie ponoszą dodatkowych kosztów, na przykład z tytułu dojazdów i noclegu. Szkolenia online pozwalają też na dostęp do materiałów szkoleniowych w dowolnym czasie. Okazało się, że wykorzystanie nowoczesnych technologii w branży szkoleniowej jest jak najbardziej korzystne. Warto też nadmienić, że sami organizatorzy szkoleń widzą sporo zalet tego rodzaju oferowanych usług – organizacja szkoleń za pośrednictwem internetu to znacznie niższe koszty. Raz zorganizowane szkolenie może być przecież udostępniane wielokrotnie, bez konieczności ponownych działań technicznych czy podejmowania współpracy z prelegentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here