praca biurowa
fot. Pixabay.com

Szukasz pracy, ale kolejne wysyłane przez Ciebie CV nie skutkują nawet zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną? Musisz zwrócić uwagę, że kandydatów na jedno stanowisko pracy jest wielu, konkurencja na krajowym rynku pracy jest ogromna. Jedną z możliwości, dzięki której otrzymasz pracę szybko, a przy tym w pełni bezpieczną i z gwarancją wypłaty, jest współpraca z agencją pośrednictwa pracy. Dlaczego tego rodzaju podmioty cieszą się coraz większą popularnością? Sprawdź już teraz.

Profil kandydata – tak działa agencja pracy

Osoby, które chcą otrzymać pracę za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy, muszą wypełnić konkretny formularz. W nim wskazują kwalifikacje, wykształcenie, umiejętności, doświadczenie zawodowe oraz preferencje dotyczące zatrudnienia. To dzięki temu agencja pracy może dopasować konkretnego kandydata według profilu danej branży. W tej sposób szukanie zatrudnienia jest znacznie łatwiejsze.

Agencja pracy oczywiście nie działa charytatywnie i musi o tym wiedzieć każdy potencjalny pracownik. Agencja pobiera prowizję za wyszukanie pracy. Ta najczęściej ujęta jest procentowo od comiesięcznego wynagrodzenia. Każdy taki podmiot ustala własne warunki współpracy i rozliczeń, należy więc szukać tych, które pobierają najmniejsze prowizje.

praca biurowa
fot. Pixabay.com

Praca w Polsce i zatrudnienie za granicą

Pisząc o coraz większej popularności agencji pracy, mamy głównie na myśli te, które działają na rynku międzynarodowym. Czy wiesz, jak liczną grupą w naszym kraju są pracownicy z Ukrainy? Jest ich już ponad 2 miliony. Na pewno zdajesz sobie sprawę, jak trudno odnaleźć się na nowym, nieznanym rynku pracy, kiedy dodatkowym ograniczeniem jest bariera językowa. Dokładnie dla takich osób najlepszą opcją na znalezienie posady jest agencja pracy. Należy przy tym dodać, że przecież pracownicy ze Wschodu muszą uzyskać pozwolenie na legalny pobyt i pracę w Polsce, a w załatwianiu wszelkich formalności pomaga właśnie agencja pośrednicząca w szukaniu i utrzymaniu zatrudnienia.

Dokładnie taka sama zasada dotyczy Polaków, dla których marzeniem jest praca za granicą. Nadal ogrom naszych rodaków nie chce podejmować zatrudnienia w ojczyźnie, zdając sobie sprawę z gorszych warunków socjalnych i niższego wynagrodzenia. Praca za granicą daje więcej możliwości rozwoju i rzecz jasna, pozwala generować większe wynagrodzenie. Właśnie po to jest agencja pracy, by czuwała nie tylko nad znalezieniem zatrudnienia na obczyźnie, ale i bezpieczeństwem wszystkich pracowników.

komputer do pracy
fot. Pixabay.com

Korzyści dla pracownika – podsumowanie

Osoby, które nie chcą samodzielnie szukać pracy, a liczą na szybkie znalezienie zatrudnienia, mogą podjąć współpracę z agencją pośrednictwa pracy. To ten podmiot nie tylko znajdzie posadę wedle indywidualnych potrzeb, ale będzie też czuwał nad poprawnością umowy i ustalonych warunków. To także agencja pracy załatwia formalności, pilnuje terminu przelewu wynagrodzenia, zajmie się uzyskaniem pozwolenia na pracę w razie potrzeby czy niezbędnych certyfikatów i szkoleń. Agencja pośrednictwa pracy jest doskonałym wsparciem, jeśli pod uwagę weźmiemy zatrudnienie za granicą. Dla Ukraińców jest to najlepsza opcja, by znaleźć zatrudnienie w Polsce, a dla naszych rodaków, by pracować poza granicami ojczyzny. Agencje znajdują nie tylko pracę, ale nierzadko również zakwaterowanie czy transport.

To agencja pracy zapobiega wykorzystywaniu pracowników i realizacji nieuczciwych warunków zatrudnienia. Niestety, na rynku międzynarodowym nadal dochodzi do łamania praw pracowników. Pamiętajmy także, że agencja znajduje pracę stałą, ale jest też doskonałym wsparciem, jeśli potencjalnego kandydata interesuje praca tymczasowa, na przykład praca sezonowa czy praca krótkoterminowa na zlecenia. Dzięki takiemu zatrudnieniu pracownik zachowuje ciągłość wykonywania zawodowych obowiązków. Do tego może cieszyć się zdobywaniem kolejnych umiejętności i doświadczenia, przez co jego pozycja na rynku wzrasta.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here